ستاره والیبال جهان به تمجید از ستاره فوتبال پرداخت.

به گزارش حاشیه ورزش، ماکسیم میخائیلوف ستاره والیبال روسیه که موفق شد چهارمین دوره حضور خود را در المپیک ۲۰۲۰ تجربه کند در مصاحبه با یورو اسپورت در باره برخی از مسائل از جمله والیبال صحبت کرد که مختصر آن به شرح زیر است:

– شما بیوگرافی فرگوسن را خواندید و به همدردی خود با رونالدو اعتراف کردید و با یک متن ساده گفتید که نگران منچستریونایتد هستید.  واکنش شما به بازگشت او به اولدترافورد چگونه بود؟

– من خیلی خوشحال شدم.  منچستر اولین تیمی بود که من طرفدار آن بودم. اکنون خوشحالم که رونالدو برگشته است.

– آیا رونالدو فردی است که از او الگو برمی دارید؟

– من او را یکی از بهترین بازیکنان جهان می دانم. قطعا بهتر از او کسی نیست که در یک فصل ۵۰ گل به ثمر برساند. هر ورزشکار و حتی غیر ورزشکار می خواهد رونالدو باشد.

-آیا شما با ۲.۰۲ متر قد بازیکن برتر والیبال هستید؟

در حال حاضر والیبال در جهت متفاوتی در حال پیشرفت است.  بازیکنان کوتاه قد زیادی هستند که می توانند ارتفاع پرش را با تکنیک و درک والیبال جبران کنند.  ۲۰ سال پیش، اگر کمتر از ۱.۹۰ متر بودید در تیم حضور نداشتید اما اکنون هیچ محدودیتی وجود ندارد.

-آیا در بازی های المپیک توکیو با مصدومیت بازی کردید؟

نمی گویم که مصدومیت من را اذیت کرد. در والیبال باید برنامه ریزی شده کار را جلو ببرید.

-در دیدار نهایی والیبال المپیک توکیو دو تیم کمیته المپیک روسیه و فرانسه برابر هم به میدان رفتند که فرانسه ۳ بر ۲ به برتری رسید و قهرمان شد، چرا در فینال پیروز نشدیم؟

فکر می کنم مقابل فرانسه بازی برابری داشتیم.  فرانسه تیم بسیار خوبی در المپیک بود. شاید بتوانم بگویم که شانس کافی و  تجربه در تیم ما وجود نداشت.  فرانسه مدت هاست با این ترکیب بازی می کند. تیم ما همیشه در حال تغییر بوده و این موضوع خیلی مهم است.

– شما یک بار ولادیمیر آلکنو را به عنوان یک روانشناس ظریف معرفی کردید. آیا ساملوو (سرمربی کنونی روسیه) هم مانند آلکنو است؟

– ولادیمیر آلکنو مدت ها در رأس تیم های قدرتمند بوده است.  ساملوو تازه شروع به کار کرده و برای همین احساس می کنم که کمی به تجربه نیاز دارد.

– چگونه می توانید سرمربی حال حاضر روسیه  را توصیف کنید؟

ساملوو یک مربی با رویکرد اروپایی است. من آماده هستم تا خود را به خاطر نتیجه فدا کنم.

– آیا در دوران مصدومیت از والیبال و تیم ملی دور خواهید شد؟

درک می کنم که من بخشی از تیم هستم.  تماشای آن از بیرون سخت تر از حضور در تیم است.

 تیم ۲۰۱۲ قوی تر از تیم ملی امروز است؟

باید بگویم که والیبال متفاوت شده است.  بنابراین نباید گفت که تیم روسیه در سال ۲۰۱۲ قوی تر از تیم امروز است. در گذشته تعداد کمی از تیم های سریع و فنی وجود داشت (فقط سه یا چهار تیم برتر) اما در حال حاضر بیش از ده تیم وجود دارند و والیبال محبوب تر شده و افراد بیشتری در آن مشغول هستند. حتی در برخی کشورها والیبال ورزش ملی آنها است مانند لهستان و اسلوونی.

نظرتان درباره آینده والیبال روسیه چیست؟

نمی دانم. تصور اینکه در آینده چه اتفاقی می افتد سخت است. خواستن یک چیز است اما اینکه همه چیز در واقع چگونه خواهد بود یک چیز دیگر است.  حدس زدن فایده ای ندارد.