حرفهای عجیب علی مرادی در مورد کشتی: آنقدر پول دارند که نمی دانند با آن چکار کنند!
حرفهای عجیب علی مرادی در مورد کشتی: آنقدر پول دارند که نمی دانند با آن چکار کنند!

رییس فدراسیون وزنه برداری گفت: منابع مالی ما محدود است اما کشتی آنقدر پول دارد که نمی داند چه کار کند و بافت مجموعه آزادی را تغییر می دهد. به گزارش حاشیه ورزش، علی مرادی در مورد اینکه اعلام کرده است قول مدال المپیک نمی دهد، بیان کرد: براساس منابعی که فدراسیون کشتی خوشبختانه جذب […]

رییس فدراسیون وزنه برداری گفت: منابع مالی ما محدود است اما کشتی آنقدر پول دارد که نمی داند چه کار کند و بافت مجموعه آزادی را تغییر می دهد.

به گزارش حاشیه ورزش، علی مرادی در مورد اینکه اعلام کرده است قول مدال المپیک نمی دهد، بیان کرد: براساس منابعی که فدراسیون کشتی خوشبختانه جذب کرده است، ماشاءالله آنقدر پول دارند که  نمی‌دانند پولهایشان را چکار کنند و دارند بافت مجموعه آزادی را تغییر می دهند. ما محدودیت منابع داریم قول مدال نمی دهم اما تلاش خود را می کنیم و من براساس واقعیت ها حرف می زنم. المپیک غیرقابل پیش بینی است و اینکه الان کسی بیاید بگوید چه تعداد و چه مدالی می گیرند کارشناسی نیست.

مرادی در مورد اینکه زمان انتخابات، قول ساخت خانه وزنه برداری در هر استان داد اما به نظر می رسد این اتفاق نیفتاده است، گفت: برخی هیات های استانی  وزنه برداری را به حیاط خلوت تبدیل کرده بودند و یکی، دو استان دیگر هنوز این تفکر بر آنها باقی است. هیات ها که تغییر کردند، تعداد قابل توجهی از سالن ها مرمت شده اند. تفاهم نامه‌ای را با بنیاد برکت داشتیم و قرار بود در زمینه ساخت خانه وزنه برداری کمک کنند اما با حادثه سیل و شیوع ویروس کرونا در ایران، این بنیاد در زمینه مشکلات معیشتی مردم کمک کرد و حرکت های اقتصادی خود را در زمینه دیگر انجام داد و ما نمی توانستیم به دوستان فشار بیاوریم که همه کارها را رها کنند و به ما کمک کنند. البته کمک جانبی دیگری به ما داشتند و اردوی تیم ملی که در رامسر در حال برگزاری است، با حمایت سپاه بوده است.

او در پاسخ به این پرسش که پس این تفاهم نامه ضمانت اجرایی نداشته است، تاکید کرد: بله داشت اما یکی از مفاد این بود که اگر مشکلاتی در زمینه اجتماعی پیش بیاید در بخش های دیگر کمک می کنند.

مرادی در مورد اینکه در نرسیدن سهراب مرادی  و کیانوش رستمی به المپیک چقدر این دو وزنه بردار و چقدر فدراسیون مقصر بوده اند، تصریح کرد: کسانی که آمدند کاندیدا شدند و فشار هایی که به مجموعه ورزش وارد کردند باعث شد سه ماه وزنه برداری روی هوا باشد. دو هفته بعد از انتخابات حکم من صادر شد. هنوز هم برخی از این افراد که ادعا می کنند در جهت توسعه وزنه برداری گام برمی دارند در حال تخریب هستند. درست است آن موقع هم همین کادرفنی برسر کار بود اما به هر حال نظارت های تخصصی  بیشتری نیاز داشت و در همان ایام سهراب مرادی آسیب دید.

او که با رادیو ورزش صحبت می کرد در مورد اینکه اگر سرمربی مقتدرتر بود شاید سهراب مرادی خارج از زمان تمرین زیر وزنه سنگین نمی رفت که آسیب ببیند، گفت: سرمربی ما زحمت خود را کشیده و می کشد و بدون ادعا دارد تلاش می کند. آن زمان هم من مسئولیتی نداشتم که بپرسم چرا آقای سرمربی اجازه دادید ورزشکار در آن ساعت تمرین کند. بعد از انتخابات هم با کمک وزیر  و رییس کمیته ملی المپیک تلاش کردم این ورزشکار به آلمان برود و درمان شود.

رییس فدراسیون وزنه برداری در مورد اینکه قرار بوده حق الزحمه داوران در مسابقات جام فجر دلاری پرداخت شود، تصریح کرد: چه کسی گفته حق الزحمه را باید دلاری پرداخت می کردیم. داوران ما که در داخل قضاوت می کردند. گفتند چون جام فجر گزینشی المپیک است و می خواهند مهر داوری مسابقات بین المللی در کارت هایشان باشد، در این مسابقات حضور داشت باشند که موافقت کردیم و حق داوری آنها را به ریال دادیم و حتی مازاد بر آن پرداخت کردیم و به کسی قول ندادیم که دلاری حق الزحمه  می‌دهیم.

مرادی در مورد اعتراض برخی داوران نسبت به اینکه او نام خود را در مسابقات مهم از جمله المپیک ریو به عوان داور رد کرده است، گفت: من در المپیک ریو پشت صحنه حضور داشتم و کجا کار داوری انجام دادم. دارند دروغ می گویند. الان به من می گویند چرا رییس هیات را به عنوان داور فرستادید، من این کار را باز هم انجام می دهم چون دارد زحمت می کشد و نباید یک خسته نباشید به او بگویم؟