کاراته‌کاهای 97 کشور به دنبال سهمیه المپیک در پاریس
کاراته‌کاهای 97 کشور به دنبال سهمیه المپیک در پاریس
آخرین مرحله از رقابت‌های کاراته انتخابی المپیک در حالی به میزبانی پاریس برگزار خواهد شد که نفرات اول تا سوم موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو خواهند شد.

به گزارش تیتر خادثه ، آخرین مرحله از رقابت‌های کاراته انتخابی المپیک، ۲۱ خردادماه به میزبانی فرانسه در سالن «پیردوکوبرتن» شهر پاریس برگزار خواهد شد.

۴۹۱ کاراته کا از ۹۷ کشور برای کسب سهمیه مستقیم المپیک به مدت سه روز در سه وزن المپیکی کومیته و کاتای انفرادی مردان و زنان به رقابت خواهند پرداخت.

کشورهایی که موفق به کسب سهمیه المپیک از طریق سیستم رنکینگ در هر یک بخشها نشده اند کاراته کاهای خود را روانه پاریس می‌کنند. در میان این ۹۷ کشور، کلمبیا، برزیل، اتریش، الجزایر، لهستان، هلند، اندونزی، مجارستان، انگلستان و پرتغال با هشت کاراته کا، ونزوئلا، آمریکا، رومانی، مقدونیه، مکزیک، لیتوانی، کنیا، قزاقستان، ایرلند، آلمان، فرانسه و دومنیکن نیز با هفت کاراته کا بیشترین نماینده را دارند.

تیم ملی ایران که موفق به کسب چهار سهمیه المپیک شده است، در چهار بخش دیگر کاراته کاهای خود را برای افزایش سهمیه‌های خود روانه پاریس می‌کند. امیرمهدیزاده در وزن ۶۷- کیلوگرم، رزیتا علیپور در وزن ۶۱- کیلوگرم، فاطمه صادقی و ابوالفضل شهرجردی هم در کاتای انفرادی در این مسابقات به روی تاتامی می‌روند.

وزن ۶۷- که امیر مهدیزاده باید برای کسب سهمیه تلاش کند در کنار وزن ۷۵+ کیلوگرم با حضور ۷۲ کاراته کا بیشترین و کاتای انفرادی زنان با حضور فاطمه صادقی با ۴۶ کاتارو کمترین شرکت کننده را دارا می‌باشند.

در سایر بخش‌هایی که کاراته ایران نماینده دارد، رزیتا علیپور در وزن ۶۱- کیلوگرم در میان ۶۰ کاراته کا و ابوالفضل شهرجردی در کاتای انفرادی مردان با ۴۸ کاتارو برای کسب مجوز سفر به توکیو پیکار می‌کنند.

این مسابقات در دو بخش حذفی و گروهی برگزار خواهد شد که در پایان رقابتهای حذفی، دو کاراته کایی که به دیدار نهایی راه یافته به همراه دو کاراته کایی که در گروه شانس مجدد بهترین عملکرد را داشته اند، پس از یک ساعت استراحت به صورت دوره‌ای پیکار کرده و در پایان، نفرات اول تا سوم بر اساس بیشترین امتیاز کسب شده ضمن کسب مدال طلا، نقره و برنز، بلیت سفر به توکیو را دریافت می‌کنند.

جمعه ۲۱ خردادماه در روز نخست، رقابتهای کاتای انفرادی بانوان، مبارزات دو وزن ۶۷- مردان و ۵۵- کیلوگرم زنان برگزار می‌شود که فاطمه صادقی و امیرمهدیزاده نمایندگان کشورمان می‌باشند.

شنبه ۲۲ خردادماه کاراته کاهای دو وزن ۶۱- زنان، و ۷۵- کیلوگرم مردان به همراه کاتای انفرادی مردان به روی تاتامی می‌روند که رزیتا علیپور و ابوالفضل شهرجردی به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

یکشنبه ۲۳ خردادماه در روز پایانی هم مبارزات دو وزن ۶۱+ کیلوگرم و ۷۵+ کیلوگرم به روی تاتامی می‌روند.

بر خلاف سایر تورنمنت‌های معتبر کاراته دنیا، در این رقابتها تکلیف نفرات برتر هر رده در همان روز مشخص خواهد شد و در نهایت هم ۲۴ کاراته سهمیه المپیک کسب می‌کنند.